شماره تماس 03137760072

مانیتور استوک چیست؟

استوک (Stock) در زبان انگلیسی به معنی کالای ذخیره و یا موجود در انبار میباشد ولی در زبان فارسی به معنی انواع کالاهای دست دوم می باشد.

لازم است بدانیم که همیشه اجناس استوک کارکرده و دست دوم نیستند.

بسیاری از فروشگاههای بزرگ و زنجیره ای اروپایی و آمریکایی سیاستهای جالبی برای جلب مشتری اتخاذ می کنند،به عنوان مثال در فروشگاه بزرگ و سراسری “آرگوس”(Argos) در انگلیس مشتریان می توانند کالایای خریداری شده را بعد از 30 روز به هر دلیلی یا واضح تر بگوییم بدون هیچ دلیل و منطقی به فروشگاه برگشت دهند و به اختیار خود کل هزینه و مبلغ را بازپس گیرند و یا معادل آن کالای دیگری را خرید نمایند.

کالاهای برگشتی به هیچ عنوان وارد فروشگاه نمی شوند و مستقیما به انبار فرستاده می شود و در انجا درجه بندی می شود به درجه های A,B,C و D و به صورت عمده به فروش میرسند،و بدین ترتیب شما ممکن است کالایی را به صورت “استوک” خریداری کنید در حالیکه کالا به صورت دست نخورده و در بسته بندی اصلی و کاملا نو باقی مانده است،البته مشخص است درجه چنین کالایی A می باشد.

با توجه به این مطالب از این پس می توانید اجناس استوک دارای درجه A را با اطمینان از نو بودن و اصل بودن با خیال راحت خریداری نمایید.
مهم ترین عامل برای انتخاب یک دستگاه استوک تفاوت قیمت بین یک دستگاه استوک و دستگاه آکبند است این تفاوت در مینیمم ترین حالت از چند برابر شروع می شود و گاه به دهها برابر می رسد یک دستگاه استوک به قیمت واقعی 10 میلیون تومان احتمالا قیمت آکبند آن 60 میلیون تومان به بالاست است.

بررسی ویژگی های مانیتور استوک:

مانیتور‌ یکی از پر کاربرد‌ترین قطعی است که در سیستم‌ رایانه‌ مورد استفاده قرار می گیرد. مانیتور‌ می‌تواند به راحتی تمام فعالیت‌های ورودی را دریافت و خروجی مطلوبی را ارائه دهد. صفحه مانیتور‌ تمام عملیات‌های اجرایی را به کاربر نشان می‌دهد. بدون وجود مانیتور، هیچ داده و ورودی قابل به مشاهده نبود. نمایش اطلاعات به کمک مانیتور انجام می‌شود.
مانیتور‌ها در دسته بندی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متفاوتی تولید شده‌‌‌‌‌‌‌‌اند. دسته اول برای مانیتور‌های تک رنگ و دسته دوم برای مانیتور رنگی است.
لپ تاپ نیز از مانیتور بوجود امده است ولی نسبت به مانیتور‌های مستقل کمی خاص‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر است. یکی از خصوصیات مانیتور استوک مشاهده تصاویر با کیفیت استاندارد است. این تصاویر به شکل پیکسل ساخته شده‌اند. در واقع پیکسل به نقاط کوچک در کنار هم گفته می‌شود.

دسته بندی متفاوت برای مانیتور استوک:


قطعات به کار رفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در سیستم‌های یارانه‌ای بسیار مهم است هرچه باکیفیت تر باشد کیفیت تصویر نیز بهتر است.
یکی از خصوصیات مانیتور استوک به کیفیت قطعات بستگی دارد.
دسته بندی مانیتور استوک به شرح زیر می‌باشد:


• مانیتور دارای لامپ تصویری
• مانیتور ال سی دی
• مانیتور ال ایی دی
• مانیتور سی آر تی


۱. عملکرد مانیتور لامپ تصویری:


مانیتور‌های دارای‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ لامپ‌های تصویری یکی دیگر ازنموه های مانیتور‌ استوک است، مانیتور‌هایی که در آن‌ها از لامپ‌های تصویری استفاده شده است رونق زیادی داشته‌اند،البته یکی از دلایل بهره‌‌‌مندی از مانیتور استوک، کاربردی بودن آن است.

۲. مانیتور ال سی دی استوک:


اگر از ظرافت صحبت به میان است باید به مانیتور ال سی دی، اشاره کرد که نوعی از مانیتوراستوک است،این مانیتور‌ها طرفداران خوبی را به خود جلب کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند، یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این مانیتور، زاویه دید آن است،زاویه دید جهت مشاهده بهتر به تصاویر مانیتور استوک می‌باشد.


۳. نکاتی در رابطه با مانیتور ال ایی دی:


این نوع از مانیتور‌ها را به عنوان مانیتور‌های کریستال مایع نیز می‌شناسند.

ال‌ ایی دی‌ها نیز ساختار مشابه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سیستم‌های ال سی دی دارند ولی تفاوت ان ها در این است که در نمایش تصویر، استفاده از دیود‌های نوری است.
مانیتور‌های ال سی دی گرمای کمتری رابه نسبت تولید می کنند همچنین می توانند اشعه کمتری را تولید کنند،در برخی مانیتور‌‌‌‌‌‌‌ها اشعه‌های تولید شده ، بر روی چشم تاثیر می‌گذارند.


۴. کاربرد مانیتور استوک سی آر تی:


یکی از خطرات مانیتور استوک سی آر تی تولید گاز ناشی از گرما می‌باشد،این گاز‌ها عوارض و خطرات زیادی را دارند مثل تاثیرگذاری آن بر روی انسان، وهمچنین به محیط زیست صدمه می‌زند.
به علاوه بر روی لایه اوزون نیز آسیب‌های جدی را وارد می‌کند.


۵. کاربرد‌های دیگر از مانیتور استوک سی آر تی:


مانیتور‌های سی آر تی استوک،‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از قدرت بالا و قابلیت های بالایی برخوردارند،یکی از این قابلیت‌ها انعطاف‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پذیری بالا این مانیتور ها است به خاطر کیفیت بالای این مانیتور‌ها درصنعت گیمینگ نیز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مورد استفاده قرارگرفته است.
ازلحاظ رنگ نیز کیفیت بالایی دارند و برای بازی‌های رایانه‌ای بسیار مناسب هستند.

رنگ‌های بسیار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جالب و خاصی در این نوع سیستم‌‌‌‌‌‌‌ها به کار رفته است، ترکیب رنگ‌های متفاوت و مناسب نمایش خوبی از بازی‌های رایانه‌‌‌‌‌ای خواهد داشت، و این نقطه قوت این مانیتورها است چون کیفیت در بازی رایانه‌‌‌‌‌ای حرف اول را می‌زند.


مانیتور استوک مناسب برای بازی رایانه‌‌‌‌‌‌ای:


بهترین نقش را در بازی‌های رایانه‌ای مانیتورها ایفا می کنند،مانیتور‌هایی که کیفیت مناسبی داشته باشند می‌توانند بازی‌های رایانه‌ای را نیز به خوبی به نمایش بگذراند.

برای بازی‌های رایانه‌ای باید از مانیتور‌هایی با گرافیک بالا استفاده کرد،البته برای داشتن گرافیک مناسب، استفاده از کارت گرافیکی بالا، در مانیتور استوک الزامی است.

جمع بندی:


مانیتور استوک بخرید:


یکی از پیشنهاداتی که برای خرید مانیتور به کاربران توصیه می‌شود؛ کم کردن هزینه در این رابطه است،برای کاهش هزینه برای خرید مانیتور، استوک بودن آن گزینه بسیار مهمی است.

بنابراین جای هیچ نگرانی بابت عملکرد مانیتور استوک وجود ندارد.
این مانیتور‌‌‌‌‌‌‌ها در قطعات داخلی، هیچ خرابی ندارند. حتی برخی از انها یک بار نیز مورد استفاده قرار داده نشده‌‌اند. با توجه به تمامی مطالبی که بیان شد؛ خرید لوازم استوک کامپیوتر گزینه موثری در کاهش هزینه است.
برای خرید مانیتور استوک و دست دوم از سایت های واسطه مانند: دیوار و شیپور، باید کمی دقیق تر عمل کرد ، چون این صفحه نمایش ها گارانتی ندارند و برخی از آن ها را می توان با هزینه خیلی کمی تعمیر کرد و قطعات خراب آن را تعویض نمود، اما برخی قطعات آن مشکل جدی دارند و هزینه تعمیرشان بالاست، و ممکن است اصلا برای شما به صرفه نباشد تا این صفحه نمایش دسته دوم را بخرید.

دیدگاه شما