شماره تماس 03137760072

برای خرید لپ تاپ به چه نکاتی توجه کنیم؟

لپ تاپ به خاطر قابل حمل بودن آن برای تعدادی از افراد، بهتر از کامپیوتر است. فقط باید به این موضوع توجه داشته باشید که سخت افزار لپ تاپ نسبت به کامپیوتر ضعیف‌تر است؛ بنابراین باید قبل از خرید به سخت افزار لپ تاپ و نیاز خود توجه داشته باشید. مهم‌ترین سوال قبل از اقدام به خرید، جواب دادن به این سوال است:

 لپ تاپ را برای انجام چه کاری می‌خواهید؟

 سپس با توجه به نیاز خود، اقدام به پیدا کردن لپ تاپی خواهید کرد که مناسب‌ترین سخت افزار را برای کار شما و رفع نیازتان داشته باشد. همه ما دوست داریم که بهترین لپ تاپ را داشته باشیم اما محدودیت در بودجه ما، این را غیر ممکن کرده‌ است. به همین دلیل داشتن لپ تاپی که مناسب‌ترین سخت افزار را دارد، اهمیت زیادی پیدا کرده است.

چطور می‌توانید لپ تاپی را پیدا کنید که مناسب کار شماست؟

از یک کاربلد و در صورت امکان، متخصص در این زمینه کمک بگیرید. امروزه بازه قیمت لپ تاپ به قدری وسیع و گسترده است که صرف هزینه برای داشتن انتخاب مناسب، کاری عقلانی است. البته منظور از هزینه، صرفا مادی نیست؛ همین که الان در حال خواندن مطلبی در این زمینه هستید، قطعا در انتخاب بهتر، تاثیرگذار است.
امروزه سخت افزار قوی فقط برای بازی نیست. تعدادی از برنامه‌ها نیز هستند که فضای ذخیره سازی بالا، کارت گرافیک قوی، سرعت حافظه بالا، رم زیاد و پردازش قوی را برای عملکرد بهتر خود، نیازمند هستند. لپ تاپ‌ های مناسب برای کارهای گرافیکی، یکی از این نوع لپ‌تاپ هاست.

 

برای آشنایی بیشتر، بیایید در ابتدا با انواع کاربری لپ تاپ جهت انتخاب سخت‌افزار متناسب با نیاز بپردازیم:

لپ تاپ مناسب برای کارهای دانشجویی

شما دانشجوی هر دانشگاهی باشید، لپ تاپ وسیله‌ای کمکی برای انجام بهتر فعالیت‌هایتان به حساب می‌آید. یک لپ تاپ سبک با باتری قوی، عالی خواهد بود چرا که حمل و نقل آسان به همراه نگه داری شارژ بالا از ویژگی‌های لپ تاپ مناسب دانشجویی است. البته دانشجوهای مهندسی و عمران که برای نقشه‌کشی به نرم‌افزارهای سنگین تری‌دی‌مکس نیاز دارند، استفاده از یک لپ تاپ قدرتمند پیشنهاد می‌شود.


لپ تاپ مناسب برای کاربری عمومی و روزمره

در این زمینه لپ تاپ های سبک و ارزان قیمت مناسب هستند، زیرا می‌توانند از عهده انجام فعالیت‌های روزانه، به خوبی برآیند. اگر شما فقط به لب تاب برای جست و جو در اینترنت، دیدن فیلم و… نیاز دارید، این لپ تاپ‌ ها مناسب شماست. می‌توانید برای شرکت در کلاس‌های آنلاین و یادگیری متنی و ویدیویی نیز از این مدل لپ‌تاپ‌ها انتخاب کنید.

لپ تاپ مناسب برای سازمان‌ها و تجارت

در بیشتر سازمان‌ها و ادارات لپ تاپ های اُل این وان استفاده می‌شود، زیرا نمایشگر و سخت افزار همه در یک مکان جمع شده‌اند. برای ادارات و سازمان‌ها از لپ تاپ نیز استفاده می‌شود، لپ تاپ‌هایی مناسب این کار هستند که مقاوم ساخته شده‌اند.

 

لپ تاپ های مناسب برای کارهای حرفه‌ای

دسته، خود شامل تعداد زیادی زیر دسته می‌شود:

لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی

لپ تاپ های مناسب برای برنامه نویسی، لپ‌تاپ‌هایی هستند که ارگونومی و صفحه کلید بسیار مناسبی دارند. زیرا روزانه باید به قدری راحت و ساده باشند که بتوان ساعت‌ها از آن استفاده کرد.

لپ تاپ مناسب برای کارهای گرافیکی

شما یک متخصص در زمینه مونتاژ ویدیو و ویرایش صدا هستید، برای انجام کارتان به یک لپ تاپ نیرومند نیاز دارید، لپ تاپی که سخت افزار قوی را ضمن صفحه نمایش خوب دارد. برای انجام کارهای گرافیکی، سخت افزار مناسب جهت عملکرد روان، پردازش و گرفتن خروجی مناسب نیاز است. اما صفحه نمایش، مهم‌ترین عامل در نشان دادن کیفیت واقعی خروجی کار است. شما بنری را طراحی کرده‌اید، بدترین تجربه این است که تصویر بنر چاپ شده با بنر روی صفحه نمایش شما، متفاوت باشد.

لپ تاپ مناسب برای طراحان

یک طراح به صفحه نمایش لمسی، قلم مناسب و سخت افزار خوب نیاز دارد؛ اگر شما یک طراح هستید و به دنبال لپ تاپ مناسب خود می‌گردید، مایکروسافت، لب تاب هایی را به شما پیشنهاد می‌کند تا از بین آن‌ها مناسب‌ترین را انتخاب کنید.

 

لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسان

برنامه‌نویس‌ها افرادی هستند که مدت زیادی پشت لپ تاپ می‌نشینند و کار کدنویسی را انجام می‌دهند؛ برای همین راحتی حمل و نقل، کیبورد نرم و روان، باتری خوب، از موارد مورد نیاز برای انتخاب مناسب است. لپ تاپ‌های مناسب شما به عنوان یک برنامه نویس را نگاه کنید.

لپ تاپ مناسب برای بازی

می‌خواهید لپ تاپ مخصوص بازی تهیه کنید؟ اول برای خود یادآور شوید که با چه کیفیتِ ویدیو، می‌خواهید بازی را اجرا کنید؛ رزولیشن صفحه نمایش و اندازه آن چقدر باشد؟ این دو سوال شما را به سمت همه آن‌چه که نیاز است قبل از خرید لپ تاپ مخصوص بازی بدانید،  هدایت می‌کند.

سخت افزار قوی و صفحه نمایش بزرگ، لازمه بیشترین لذت بردن از بازی‌های رایانه‌ای است که طبعا فن‌های قدرتمندی را در خود جای داده است و وزن بیشتری را خواهد داشت، بنابراین قابلیت حمل و نقل در این زمینه ضعیف است. برای اجرای بازی‌های روز در حداقل کیفیت، نیازی به سخت افزار بسیار قوی نیست.

سخن پایانی

شما می‌خواهید برای خود، فرزند یا اداره‌تان لپ تاپ بخرید. برای داشتن بهترین انتخاب، توجه به نیاز و خواسته شما مهم است؛ زیرا تعیین کننده رضایت شما از خریدتان خواهد بود. شما می‌دانید که پول، محدود کننده مهم نوع انتخاب شماست. با توجه به این محدودیت، بهترین را می‌خواهید؛ دانستن چند نکته به داشتن خرید بهتر، کمک شایانی خواهد کرد. اول با سخت افزار لپ تاپ آشنایی داشته باشید، نرم‌افزارهایی که نیاز دارید و سخت افزار مورد نیاز برای اجرای آن را بدانید.

مکانی برای حرف زدن، سوال پرسیدن و گرفتن جواب

در انتها این را از شما می‌خواهم که نظرتان را در مورد مقاله بگویید؟ از کدام قسمت متن بیشتر لذت بردید. اگر بخواهید متن را کامل‌تر کنید، چه چیزی به آن اضافه می‌کنید؟

از تجربه خود و نزدیکان‌تان درباره خرید لب‌تاب و داشتن آن بگویید. هر سوالی هم در مورد لپ تاپ دارید، بپرسید. جواب آن را پیدا خواهم کرد و برایتان می‌نویسم.

با آرزوی تجربه خوب در خرید و استفاده از لپ تاپ

دیدگاه شما